Pirmie pasaulē: STIHL elektroniski vadāma degvielas iesmidzināšanas sistēma

Pilnībā jauna griešana

Šīs jaunās dzinēja tehnoloģijas pamats ir raksturīgā elektroniskā saderība. Jaunums ir tas, ka aizdedzes laiku nosaka ne tikai dzinēja apgriezieni, bet arī slodze. Elektroniski vadāma iesmidzināšanas sistēma vienmēr nosaka optimālu aizdedzi un nepieciešamo degvielas daudzumu katram darbības etapam, tātad labākā darbība jebkurā situācijā ir garantēta. Ar jauno STIHL iesmidzināšanas sistēmu dzinēja iestatīšanas grūtības ir jau aizmirsta lieta. Jums vairs nevajag karburatora vai jebkādus manuālos iestatījumus. Automatizēta dzinēja regulēšana, kas saskaņota ar jaudu un patēriņu, nodrošina augstākās klases jaudu, izpildot jebkādus uzdevumus.

Ģenerators

Ģenerators rada enerģiju kontrolierim, un tādā veidā darbojas Jūsu griezējs. Tas notiek ar pirmo kloķvārpstas apgriezienu, kamēr ierīce vēl tiek iedarbināta. Tas nav vienīgais ģeneratora uzdevums – ierīces darbības laikā ģenerators pastāvīgi ziņo kontrolierim par kloķvārpstas pozīciju un par dzinēja ātrumu.

Sensors

Sensors mēra kartera temperatūru un spiedienu. Datus tas nodod kontrolierim.

Kontrolieris

Kontrolieris ir STIHL iesmidzināšanas sistēmas pamats. Tas pastāvīgi analizē no ģeneratora un sensora saņemtos datus un attiecīgi kontrolē degvielas iesmidzināšanu un aizdedzi. Kontrolieris, izmantojot datus par temperatūru un spiedienu, kas saņemti no sensora, nosaka gaisa masu, citiem vārdiem sakot, mašīnas slodzes stāvokli. Kontrolieris izmanto šo informāciju un arī no ģeneratora saņemtos datus par ātrumu un tādā veidā nosaka nepieciešamo degvielas daudzumu, iesmidzināšanas ilgumu un attiecīgo iesmidzināšanas laiku. Tādā veidā iesmidzināšanas vārsts darbojas precīzi un tiek iniciēta aizdedze. Papildus iesmidzināšanas regulēšanai kontrolieris kontrolē arī elektronisko ūdens regulēšanas sistēmu.

Iesmidzināšanas sūknis

Iesmidzināšanas sūknis saglabā pastāvīgu degvielas spiedienu. Tas nodrošina, lai pietiekams degvielas daudzums ar optimālu spiedienu būtu vienmēr pieejams iesmidzināšanai vārstos, ņemot vērā esošo darba stāvokli.

Iesmidzināšanas vārsts

Kad kontrolieris ir nosūtījis komandu, iesmidzināšanas vārsts iesmidzina optimālas kvalitātes degvielu tieši karterī. Šis process ir pilnībā saskaņots ar degšanas ciklu.
 
Saņemt jaunumus e-pastā