STIHL iMow - FAQ

Jūsu jautājumi, mūsu atbildes.

Kā iMow pļaušanas robots zina, kur ir tā robežas?

Robežas tiek iezīmētas ar perimetra stieples palīdzību. Caur šo stiepli uzlādes stacija sūta signālu, pēc kura iMow pļaušanas robots orientējas. Uzstādot perimetra stieple tiek vai nu ievietota augsnē maks. 10 cm dziļumā vai nostiprināta pie virsmas ar fiksēšanas naglām. Arī otrajā gadījumā pēc neilga laika stieple ieaugs zālienā un vairs nebūs redzama.

Kā tiek atpazīti šķēršļi manā dārzā?

Krūmi, dobes, koki vai citi pastāvīgi elementi dārzā sākotnēji tiek izolēti ar perimetra stiepli. Ja iMow pļaušanas robots pamana citu šķērsli, tas ar sensoriem zem tā kustīgā pārsega identificē, kādā virzienā tas var vislabāk apbraukt šķērsli.

Kādas drošības ierīces ir iMow pļaušanas robotam?

iMow pļaušanas robots ir aprīkots ar dažādiem sensoriem: Tiklīdz kāds mēģina pacelt vai aizskar to, tas tiek apstādināts. Manuālā apturēšanas poga ir pluss drošībai. Bez tam Jūs varat iestatīt savu iMow pļaušanas robotu tā, ka to var izmantot tikai ar personīgu PIN kodu – tad zādzība ir bezjēdzīga. Tātad varat pilnībā atslābt!

Kas notiek, kad akumulators ir tukšs?

Akumulators ir gandrīz tukšs un Jūsu iMow pļaušanas robots steidzas, jo tam vēl ir priekšā liela platība? Tad tas iebrauc uzlādes stacijā un ātri atkal uzlādējas. Naktī Jūsu iMow pļaušanas robots ir brīvs. Tad tas uzlādējas lēnāk – un attiecīgi ekonomiskāk – un tādējādi paildzina akumulatora kalpošanas laiku. Tas saudzē vidi un maciņu.

Cik daudz laika nepieciešams iMow pļaušanas robotam nedēļā, lai nopļautu manu zālienu?

Pļaušanas robota efektivitāte ir ļoti svarīga. Jo mazāku laiku tas darbojas, jo ilgāk Jūs varat neierobežoti izmantot savu zālienu. Tāpēc mēs esam intensīvi pievērsušies šim jautājumam – rezultātā iMow pļaušanas robots padara savu darbu īsā laikā. Piemēram, mūsu iMow RMI 422 P ideālos apstākļos 1500 m² zālienam ir nepieciešamas tikai aptuveni 17 stundas pļaušanas laika nedēļā. Taču tīrais pļaušanas ilgums bez platības lieluma ir stipri atkarīgs no dārza sarežģītības un laika apstākļiem.

Ko dara mans iMow pļaušanas robots, ja līst?

Ko vēlaties! iMow pļaušanas robots var strādāt lietū, bet tas nav obligāti. Ja attiecīgi iestatāt, iMow pļaušanas robots strādā tikai sausos laika apstākļos, tas saudzē Jūsu zālienu. Mūsu iMow pļaušanas robots ir vienkāršs.

Vai es ar iMow pļaušanas robotu varu pļaut arī "manuāli"?

Jā, ar izņemamās vadības konsoles palīdzību RMI 6 sērijas iMow pļaušanas robots var tikt vadīts arī manuāli. Jūs tad varat to pavisam vienkārši un ērti vadīt „kā saitītē“.

Vai iMow var vadīt tikai ar tālvadību, neuzstādot perimetra stiepli?

iMow nevar vadīt ar tālvadību, bet gan ar izņemamo vadības konsoli. Patstāvīgai pļaušanai iMow vienmēr nepieciešama perimetra stieple. Turklāt C modeļiem atsevišķus iestatījumus varat veikt, izmantojot iMow aplikāciju, piem., varat palaist un apturēt iMow vai rediģēt pļaušanas plānu.

Kā iMow pļaušanas robots zina, kad tas drīkst pļaut?

Pēc pļaušanas plāna. Sastādīšana notiek vai nu automātiski vai ievadot manuāli. Jūsu iMow pļaušanas robots ne tikai pastāvīgi izstrādā savu pļaušanas plānu, bet arī noteikta laika perioda – tā sauktā aktīvā laika – ietvaros izlemj, vai turpināt pārtrauktu pļaušanas procesu vēlāk.

Vai iMow pļaušanas robots var pieveikt kāpumus?

Nekādu problēmu! Kāpumus līdz 45% iMow pļaušanas robots var viegli pieveikt.

Vai iMow pļaušanas robots ir piemērots visiem dārziem?

Mūsu iMow pļaušanas robots ir īsts darba zirgs, atkarībā no dārza veida un zāliena īpašībām tas pieveic arī platības līdz aptuveni 5000 m². Ja Jūsu zāliens ir visai līkumots, Jūsu dīleris to labprāt apskatīs un atradīs Jums labāko risinājumu.

Kur nonāk nopļautais materiāls?

iMow pļaušanas robots ir mulčēšanas veida pļāvējs un tam nav vajadzīgs zāles savākšanas grozs. Pļaušanas laikā tas ar savu mulčēšanas asmeni sasmalcina nopļauto zāli, atstājot to zālienā kā bioloģisko mēslojumu. Tas nozīmē daudz mazāk darba Jums un papildu kopšanu Jūsu zālienam.

Vai iMow pļaušanas robots virzās pa noteiktu ceļu?

iMow pļaušanas robots pārvietojas nejaušības režīmā. Kāpēc tā? No vienas puses tā zāle tiek nopļauta no vairākām pusēm un turklāt biežāk, kas ir ideāli skaistam zālienam. No otras puses tiek izslēgts, ka „neizdevīgos“ dārzos noteiktas vietas nevar tikt sasniegtas un zālienā veidojas sliedes.

Vai iMow pļaušanas robots var darboties arī naktī?

Bet protams. Pēc Jūsu vēlēšanās. Pārliecinieties, cik klusi tas pļauj, tad zināsiet, ka ne Jūs, ne Jūsu kaimiņi no tā neko nemanīs.

Vai iMow pļaušanas robots arī zāliena malas var nopļaut tīri vai man jāpielabo?

Arī te Jūs varat paļauties. Mīkstas apmales (līdz 2 cm augstumu atšķirība, kā arī terases augsnes līmenī, ceļi utt.) tiek apvilktas ar perimetra stiepli tā, ka rezultāts ir absolūti tīrs. Cietām apmalēm (vairāk kā 2 cm augstumu atšķirība, sienas, augstas terases utt.) iMow dārza robots tiek iestatīts tā, ka tas brauc iespējami tuvu, bet tomēr droši gar apmali. Te nepieciešamības gadījumā jāpielabo ar trimmeri.

Vai iMow pļaušanas robots var pļaut divus savienotus zemes gabalus?

Jā, STIHL iMow pļaušanas roboti var pļaut dažādus zemes gabalus, ja tie ir savā starpā savienoti ar perimetra stiepli. Jūsu dīleris labprāt uzstādīs stiepli atbilstoši.

Vai iMow pļaušanas robots var pļaut divus savā starpā nesavienotus zemes gabalus?

Jā, iMow pļaušanas robots var pļaut arī otru neatkarīgu zemes gabalu ar uzlādes staciju. Jums tas tad tikai jāpārvieto. Jūsu dīleris labprāt uzstādīs Jums otru uzlādes staciju.

Pa kādu ceļu iMow pļaušanas robots brauc uz uzlādes staciju?

Tas, vai Jūsu iMow pļaušanas robots sekos stieplei vai dosies uz uzlādes staciju pa nobīdītu maršrutu, ir atkarīgs tikai no Jums. Tīram pļāvumam gar platības malu Jums ir pieejami dažādi malu pļaušanas varianti.

Cik gara maks. drīkst būt zāle, lai iMow pļaušanas robots to varētu pļaut?

Pirms palaist savu iMow tā pirmajā braucienā, zāli vēl pēdējo reizi būtu jānopļauj ar zāles pļāvēju 3-5 cm augstumā.

Cik platam jābūt ceļam?

iMow RMI 6 ceļam jābūt vismaz 108 cm un RMI 4 vismaz 88 cm platam.

 
Saņemt jaunumus e-pastā