Koka zvaigzne (auseklis)

 

Izgatavojiet pats koka dekorāciju zvaigzni – Ausekli.

Ja vēlaties pārsteigt savu ģimeni un draugus kādās īpašās svinībās, kāpēc gan neuzdāvināt viņiem kaut ko īpašu? Varbūt pašu izgatavotā koka dekorācija būtu tieši tā lieta, ko meklējat? Šī dekorācija lieliski kalpos kā dekorācija ārā vai kā interjera detaļa mājās.

Piemērots koks

Nav viena noteikuma, kāds koks būtu piemērots griešanai. Katram kokam ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, lapegle vai priede var būt ļoti izturīgi pret laikapstākļiem, taču tiem var izdalīties sveķi.

Tāpēc iesakām eksperimentēt. Izvēlieties koku, kurš Jums visvairāk patīk vai kāds ir pa rokai. Kokgriezēji bieži izvēlas apsi, ozolu, egli un dažādus augļu kokus.

Šajā rakstā parādīsim, kā varat izgatavot dekorāciju zvaigzni tikai ar dažiem motorzāģa griezieniem. Šeit sniegti tikai darba pamatprincipi, tāpēc iesakām nebaidīties eksperimentēt. 

Aizsargtērps

Strādājot ar motorzāģi, pat amatieriem nepieciešama piemērota aizsardzība. Aizsardzība sākas ar galvu. Vienmēr valkājiet aizsargbrilles vai sejas aizsardzību un “individuālo” ausu aizsardzību, piemēram, ausu aizbāžņus. Ja strādājat mežā, jāvalkā ķivere. Pienācīgi aizsargājiet arī rokas un kājas. Valkājiet aizsargcimdus un bikses ar aizsardzību pret iegriešanu.

Uzziniet vairāk par aizsarglīdzekļiem darbam ar motorzāģi  šeit.

Ņemiet vērā, ka dažādās valstīs var būt noteiktas konkrētas aizsarglīdzekļu prasības, kā arī tam, ka individuālie aizsarglīdzekļi neaizstāj droša darba metodes. Tāpēc jāņem vērā savas ierīces lietošanas instrukcijas.

 

1. SOLIS. Jums vajadzēs:

  • STIHL ķēdes zāģi;
  • Āzi malkas zāģēšanai;
  • Siksnu baļķa fiksēšanai;
  • Aizsargapģērbu;
  • Baļķi;
  • Zīmuli un lineāli.

 

 

2.SOLIS. Izveidojiet sākotnējo formu

Pirms motorzāģa iedarbināšanas pārliecinieties, ka baļķis ir piestiprināts pie āža ar fiksācijas siksnu.

Ar zīmuli atzīmējiet zāģēšanas līnijas – astoņstūra zvaigzni.

 

Vispirms izgrieziet pamatformu, izmantojot zvaigzni, kuru uzzīmējāt uz baļķa. Lai to izdarītu, zāģējiet virzienā no zvaigznes augšas uz centru saskaņā ar atzīmēto līniju. Atkārtojiet to pašu ar otru baļķa pusi, no beigām līdz centram. Centieties zāģa sliedi turēt pēc iespējas taisnāk, lai izvairītos no pārāk dziļa griezuma un iegriezuma citā zvaigznes starā. Apgrieziet baļķi, lai otrs zvaigznes gals būtu vērsts uz augšu, un Jūs varētu vieglāk izgriezt pārējo kontūru. Atkārtojiet, kamēr veiksiet griezumus saskaņā ar visām līnijām, un zvaigznes kontūras būs pilnībā izgrieztas.

3. SOLIS. Izgrieziet zvaigzni

Pabeidzot pamatformu, skatoties no priekšpuses, būtu jāredz zvaigzne. Sagrieziet formu vēlamā biezuma joslās, atkarībā no tā, kāda biezuma dekorāciju vēlaties.

 

Ja plānojat zvaigzni pakārt, izgrieziet caurumu. 

 

4. SOLIS. Zvaigznes pabeigšana

Ja zvaigzne ir izgatavota no pilnīgi sausas koksnes un tiks izmantota telpā, Jūsu darbs ir pabeigts. Ja dekorācijai izmantojat daļēji sausu koksni, apstrādājiet to ar ekoloģisku koksnes impregnēšanas līdzekli.

Ja plānojat zvaigzni uzstādīt ārā, impregnējiet dekorāciju ar laku daļēji sausai koksnei.

 

 

MSA 160 T

Image result for msa 160 t

MSA 200 C-BQ

MSA 200 C-BQ, drožybai, be akumuliatoriaus ir įkroviklio
 
Saņemt jaunumus e-pastā