Koku apgriešanas mākslas idejas

Koku apgriešana ir zaļā māksla, kas izrotās Jūsu dārzu. Ja kādai vietai vēlaties pievērst uzmanību, radiet īpašu tēlu vai vienkārši kaut ko interesantu. No koka izveidota figūra vai forma ir kā dzīvs arhitektūras darbs.

Koku mākslai izvēlieties augošus mūžzaļos kokus, tādus kā buksis vai īve. Biezi zari, kas izplešas un pārtop skaistajos zariņos, veido galvenās pabeigtās formas līnijas. Lai zari augtu Jūsu izvēlētajā virzienā, sasieniet lokanos zarus ar stiepli.

Ģeometriskās formas

Precīza apgriešana ir skaistas formas atslēga, un to vieglāk panākt, izveidojot sākotnējo konstrukciju. Radiet vēlamo formu, izmantojot starp nūjām nostieptas aukliņas vai no koka līstēm uzbūvētus rāmjus. Uzlieciet rāmi uz auga un nogrieziet visus zarus, kas iziet ārpus tā. Ir ļoti vienkārši izveidot dažādas formas, sākot no vienkārša kuba un beidzot ar cilindru vai piramīdu.

Standarta koki

Pat standarta kokus vai augus var apgriezt, un tie var kļūt par Jūsu dārza īpašo iezīmi. Vainagkoki īpaši piemēroti standarta ģeometrisko figūru veidošanai.

Izsmalcinātas formas

Labākais veids, kā radīt izsmalcinātas formas, piemēram, dzīvniekus, ir izgatavot no stieples karkasu un uzlikt to uz krūma. Griezt atbilstoši stieples malām nav grūti. Lai panāktu precīzu griezumu, svarīgi izmantot viegli manevrējamu, asu griezēju. Visi ataugumi jāgriež vairākas reizes gadā, tas veicinās auga sacerošanu. No izvēlētā krūma stiprības un lieluma ir atkarīgs, cik ātri iegūsiet vēlamo formu. Lai radītu iespaidīgas augu skulptūras, bieži šis process turpinās vairāku gadu garumā.

 
Saņemt jaunumus e-pastā