Kā kopt un apgriezt dzīvžogu

Dzīvžogi jāapgriež ļoti agri.

Lai izveidotu dzīvžoga formu un izvairītos no nevēlamas augšanas, tas jāapgriež agrīnā stadijā. Nogriežamais daudzums ir atkarīgs no dzīvžoga tipa.

Dzīvžogu sāciet veidot pēc iespējas ātrāk. Dzīvžogam jābūt konusveida – tā, lai apakša ir platāka par augšu. Tas dzīvžoga apakšējai daļai nodrošinās pietiekamu gaismas daudzumu, kas nepieciešama pienācīgai augšanai.

Kad dzīvžoga forma jau izveidota, regulāra kopšana saglabās to veselīgu un kārtīgu. Ja esat pieredzējis, dzīvžogu varat apgriezt „uz aci”, tomēr ieteicams izveidot garu līniju, starp nūjām nostiepjot aukliņu. Ja dzīvžogs zaudējis savu formu, pamatīga tā apgriešana ir vienīgais līdzeklis šīs formas atjaunošanai. Taču atcerieties, ka šī metode nav piemērota visām sugām. Uz iegriešanu vecajā koksnē negatīvi reaģē skujkoki.

Dzīvžogu griešanas sezona un biežums atkarīgi no sugas, taču mūžzaļie koki, tādi kā buksis vai ligustrs, jāapgriež divas līdz trīs reizes gadā, augšanas sezonas laikā (no maija līdz septembrim). Daži ātri augošie skujkoki, tādi kā ciprese, lai saglabātu formu, jāapgriež biežāk. No augusta beigām negrieziet skujkokus. Lielus lapu koku dzīvžogus, piemēram, dižskābarža vai skābarža, jāapgriež augusta beigās. Ja ļoti nepieciešams atjaunot dzīvžogu, apgrieziet to februāra beigās, kamēr augs vēl ir ziemas miegā.

Atcerieties – svarīgi dzīvžogu neapgriezt pārāk agri, jo tas var traucēt perējošiem putniem.

 
Saņemt jaunumus e-pastā