Zāliena kopšana mitrā laikā

Stiprs lietus un plūdi aiz sevis atstāj daudz applūdušu zālienu. Daba pati prot atgūties no šādām lietām, taču mēs varam tai sniegt palīdzīgu roku.

Stiprs lietus vai plūdi atstāj daudz applūdušu zālienu. Vai vēl sliktāk – atkāpjoties plūdiem, zāliena vietā paliek dubļi. Pati daba prot atgūties no šādām lietām, taču ir daži veidi, kā mēs varam tai sniegt palīdzīgu roku.

Mēģiniet nestaigāt pa slapju vai mitru zālienu, jo tādējādi varat tam kaitēt. Ja zāliens bija applūdis vairākas dienas, pagaidiet, kamēr ūdens izžūst un pa zālienu varat staigāt, nesaslapinot kājas.

Ja gribat pļaut un sakārtot zālienu, kad tas ir izžuvis, uzstādiet pļaujmašīnas asmeņus augstākajā iespējamajā pļaušanas augstumā. Nepļaujiet slapju vai izmirkušu zālienu, jo tā to samīdīsiet un radīsies sliedes. Un protams – nelietojiet elektrisko pļaujmašīnu mitros vai slapjos apstākļos.

Ja zāliens tika appludināts ar ūdeni, ziniet, ka palikušie dubļi, var būt piesārņoti, tāpēc velciet gumijas zābakus, vienreizējos gumijas cimdus, un pirms darbu uzsākšanas nosedziet vaļējas brūces. No zāliena jāmēģina novākt dubļus un nosēdumus. To varat paveikt, mazgājot zālienu ar šļūteni vai pilnībā to nogrābjot. Diemžēl, ja zāliens bijis applūdis ilgāk par nedēļu vai ja tas nosegts ar vairāk nekā 2,5 cm biezu dubļu slāni, iespējams, ka zālienu vajadzēs ierīkot no jauna, taču, lai to darītu, kā arī lai sagatavotos lielākiem zāliena atjaunošanas darbiem, vajadzēs gaidīt pavasari.

Zālieniem, kas ļoti samirkuši, varat palīdzēt, tos vēdinot – to varat darīt manuāli, izmantojot dārza grābekli, vai ar elektrisko ventilatoru. Mitri apstākļi veicina sūnu veidošanos, taču ar tādiem korekcijas līdzekļiem kā vēdināšana, irdināšana, virsmas kārtošana vai tukšo zemes gabalu pārsēšana ir jāpagaida līdz nākamajam pavasarim.
Vienīgā lieta, ko varat darīt, neko negaidīdami, – pārbaudīt, vai zālienā nav ļoti applūdušu un sabojātu vietu, kur stipra lietus laikā krājas ūdens. Pievērsiet uzmanību šādām vietām un apsveriet, kādas prevencijas darbības varētu veikt nākotnē (piemēram, nolīdzināt zemes līmeni vai uzlabot drenāžas sistēmu).

 
Saņemt jaunumus e-pastā