Padomi par zāliena sezonālo kopšanu

Zāliens var izskatīties nekāds, tomēr mēs vēlamies, lai tas izskatītos skaisti. Kā zāliens jākopj? Piedāvājam padomus, kā kopt zālienu dažādos gadalaikos.

Pirmā zāliena pļaušana

Izmantojiet tikai jaunus uzasinātus asmeņus, tā zāle tiks skaisti nopļauta, bet ne izplūkāta. Ideālā gadījumā zāli vajag pļaut ar ne vairāk kā 1/3 asmeņu, tā saglabājot veselīgu augšanu, un zāliens izskatīsies lekns.

Pavasaris

Ļoti leknu zālienu vēdiniet ar aeratoru, kad augsne ir silta un sausa. Ja vēlaties saglabāt veselīgu augsni pavasara mēnešos, izmantojiet ilglaicīgu mēslošanu. Ja vēlaties, lai zāliens būtu biezs, pļaujiet to reizi nedēļā. Intensīvās augšanas laikā zālienu pļaujiet divas reizes nedēļā.

Vasara

Kad ir ļoti karsts, nepļaujiet zālienu pārlieku īsu, jo tādējādi tas zaudē barības vielas. Zālei ir jābūt vismaz 30 mm augstai un labi laistītai. Izmantojot mulčēšanas funkciju, kas ir visos STIHL 5., 6. un R sērijas zāles pļāvējos, zāle tiks dabiski mēslota.

Rudens

Sausā laikā zāli pļaujiet retāk. Mēslot rudenī nav nepieciešams, īpaši, ja zāliens ticis mulčēts, taču ir jāzina, ka mulčēšana nedos rezultātu līdz nākamajam pavasarim. Pļaujot zāli pēdējo reizi gadā, atstājiet to nedaudz garāku nekā parasti.

 
Saņemt jaunumus e-pastā