Lapu grābšana rudenī

Zeltainās rudens dienas – miglas un nogatavojušos augļu laiks. Apdullinošās krāsas, kādās koki ietērpjas, lai dāvātu vasarai pēdējo sveicienu.

Rudens lapas var būt skaistas, taču, kad tās sāk krist un krāties uz zemes, dārzniekiem tās ir īstas mocības. Lapu savākšana no zāliena pasargā to no gaisa trūkuma un ļauj tam elpot un atpūsties līdz pavasarim. Atstājot lapas uz dobēm un malās, var pakāpeniski izveidot derīgu mulču, taču tādas lapas veido slidenu un neglītu braucamo daļu, trotuārus, iekšpagalmus un taciņas.

Kāds ir labākais veids, kā savākt nokritušās lapas tādās vietās, kurās tās atstāt negribat?

Vispirms izmantojiet rokas grābekli vai varat pavadīt dažas stundas, darbojoties ar lapu pūtēju vai sūcēju. Elektriskie lapu pūtēji un sūcēji atbrīvo ceļus, taciņas un zālienu, bet jaunais STIHL sortiments lapu savākšanu pārvērš vieglā uzdevumā.

Savāktās nokritušās lapas izmantojiet vērtīga lapu humusa sagatavošanai; ja iespējams, vispirms tās sasmalciniet – tas paātrinās sadalīšanos. Ielieciet lapas melnā plastikāta maisā un, ja lapas ir slapjas, atstājiet tās – tas paātrinās pūšanu. Maisu vaļīgi aizsieniet un tā sānos sadurstiet caurumus. Atstājiet maisu uz gadu vai diviem (vēlams vēsā vietā), un dārza atkritumi pārtaps apskaužamā lapu humusā.

Katram STIHL pūtējam ir savas priekšrocības, bet, izvēlēdamies benzīna, elektrisko vai akumulatora pūtēju, atradīsiet savai kabatai un dārza platībai piemērotu iekārtu. STIHL vakuuma smalcinātāji ir universālas iekārtas, tie atšķiras ar to, ka sasmalcina lapas, tās savācot.

Viens no ātrākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā no zāliena savākt lapas, ir pārbraukt tām ar zāles pļāvēju. Zāles pļāvējam ir jābūt ar labu ieplūdes jaudu un ar savākšanas tvertni (kaste vai grozs). STIHL savācošie zāles pļāvēji un zāles traktori ideāli atbilst šim uzdevumam. Iespaidīgās sūkšanas jaudas dēļ tie parasti lietojami zāles pacelšanai, lai pļaušanas asmeņi to ātri un tīri nopļautu, tāpat arī sūkņa jauda padara šīs iekārtas par efektīviem lapu savācējiem rudenī.

Lai sasniegtu maksimālu kapacitāti zāles savākšanas kastē, paceliet zāles pļāvēja asmeņus, lai tie nepļautu zāli, bet tikai vāktu lapas. Sagaidiet sausu dienu, kad lapas nebūs samirkušas, un, ja iespējams, nestaigājiet pa zālienu mitros vai aukstos laika pstākļos.

Sapūtiet lapas kaudzē un pēc tam sasmalciniet tās iesūcot.

Izmantojiet 3 m garo pūtēja papildu cauruli, kas palīdzēs aizsniegt tālāk un savākt lapas no notekcaurulēm.

Savam STIHL tirdzniecības pārstāvim pajautājiet par lapu pūtēja uzgaļu izvēli, kas piemērojami Jūsu esošajam benzīna pūtējam. Apaļais uzgalis ir ideāli piemērots lielu lapu platību pūšanai. Mazāka diametra uzgalis ar plakanu galu nodrošina lielu gaisa ātrumu un ir ideāli piemērots iesprūdušu gružu, piemēram, mitru lapu, likvidēšanai. Plakanais uzgalis ar saliektu galu ļauj labāk novērst netīrumus un nosēdumus.

 
Saņemt jaunumus e-pastā