Kompostēšana

Dārza kopšana rada daudz augu atlieku, kas aizņem daudz vietas. Ko var izdarīt ar tādām dārza atliekām kā nopļauta zāle, koku un dzīvžogu zari, lapas un nokaltuši ziedi?

Zaļā pārstrāde

STIHL dārza smalcinātāji palīdzēs sakārtot Jūsu dārzu. Šo smalcinātāju inovatīvā tehnoloģija, augstā uzticamība un ērtā lietošana ir pēdējo 25 gadu laikā apkopoto tehnoloģisko zināšanu un pieredzes rezultāts. Augstas kvalitātes pļaušanas sistēma sasmalcina dažādu veidu dārza atliekas. Traucējoši un ceraini zari ātri sasmalcināmi viegli savācamās augu atliekās, ko varat izmest vai lietot kā komposta pamatu.

Gudrs lēmums

Augu atliekas var tikt izmantotas ekoloģiska komposta pagatavošanai. Kompostējamie augu gabali var tikt pārstrādāti vērtīgā dabiskā mēslojumā. Pārvērtiet dārza atliekas mēslojumā. Mulčā un kompostā ir daudz noderīgu izejvielu, kas pilnīgi dabiskā veidā sniedz dārza augsnei svarīgas barības vielas.

10 laba komposta likumi

  • Savāciet atbilstošās daļās slāpekļa (zaļo) un oglekļa (brūno) augu atgriezumus – varat samaisīt nopļauto zāli un koku atgriezumus.
  • Atcerieties, ka kompostam vajag gaisu. Nekad izejvielas nelieciet grāvī un nelietojiet konteineru, kas slēgts no visām pusēm.
  • Nekraujiet komposta kaudzes uz cieta pamata, kas izgatavots no akmens, betona utt. Kompostam ir jāsaskaras ar zemi, lai sliekas un citi mazi organismi varētu tajā iekļūt.
  • Kompostam sliekas ir lietderīgas. Tās piesaista flokši un plūškoks. Tāpat sliekām patīk sīpolu mizas, maurloku atliekas, malta kafija un tējas lapiņas.
  • Ieviesiet komposta kaudzē kārtību. Apakšējā slānī, apmēram 20 cm biezumā, lieciet lielos gabalos sasmalcinātas izejvielas. Virsū lieciet samaisītas, smalki sasmalcinātas izejvielas, piemēram, lapas u. c.
  • Zāliena zāli klājiet plānā slānī – tā izvairīsieties no pūšanas!
  • Virtuves atkritumus apsedziet ar zemēm, jo tie piesaista čūskas.
  • Izvairieties no ļoti sausas vides, jo mikroorganismiem, kas atrodas komposta kaudzē, ir nepieciešams mitrums.
  • Nelaistiet komposta kaudzi pārāk bieži.
  • Apsedziet jau sagatavotu komposta kaudzi.

Kompostēšanas ilgst vairākus mēnešus – atkarībā no laikapstākļiem un apkārtējās vides temperatūras. Kad komposts jau nobriedis, tas izplata patīkamu meža zemes un sēņu smaržu.

Padoms:

ja komposta kaudzē ielikāt sasmalcinātas atliekas, tālāk to maisīt nav nepieciešams.

Padoms:

atkārtota dārza atlieku sasmalcināšana sniedz optimālu samaisīšanu un vēdināšanu. Atlieku sasmalcināšana pirms to ielikšanas komposta kaudzē paātrina pūšanu, jo palielinās virsmas platība, kuru var sasniegt mikrobi un sadalošās vielas.

 
Saņemt jaunumus e-pastā